Co nas boli

Nie ma tu na myśli gospodarki naszego kraju, niskich płac czy polityki, chociaż są to tematy, które większości Polakom podnoszą ciśnienie. Poprzez ten wpis chcę uświadomić sobie jak i Wam, że istnieje wiele obszarów w naszym domu czy otoczeniu, na które powinniśmy zwracać uwagę by wyeliminować zbędne koszty. I tak ja zwróciłam uwagę na konkretne obszary jakie opiszę poniżej.

Wyrzucamy jedzenie, kupujemy go za dużo, na zapas, którym nieumiejętnie gospodarujemy. Nie zwracamy uwagi na daty do spożycia, ja często się na tym łapię. Nie chcę kupić coś taniej i większej ilości a potem do kosza. Taka jest już metoda działania sklepów, czasem wyodrębniają stanowiska w których dostępne są produkty których termin ważności upływa za 3, 4 dni. Jednak jeśli produktu jest dużo dają go tak zwaną promocję. Kupujemy wówczas na zapas, którego i tak nie spożytkujemy.

Nie oglądamy, nie mam tu na myśli telewizora, który jest włączony w pokoju wówczas kiedy my jesteśmy w innym pomieszczeniu. Tylko nieoglądania pakietów za które płacimy, ile z nas ma wykupiony pakiet, a jak włączy telewizor to tylko przeskakuje z kanału na kanał mówiąc, że nic tu nie ma albo, że już to widział. Niestety tak jest ale uciekają, nam wówczas pieniądze.

Bank, i jego opłaty, płacimy za konto są przecież banki oferujące darmowy ror. Prawdą jest, że przed wyborem konta należy prześledzić tabelę opłat i prowizji. Prawie wcale nie korzystam z bankomatu, więc nawet nie wiem gdzie pobiera mi prowizję i w jakiej wysokości. Podstawa przy wyborze jest analiza tych funkcji i ich cen za które płacimy.

Jest wiele obszarów, w których możemy dokonać oszczędności wystarczy się nad tym zastanowić, może prenumerujemy czasopismo, którego nie czytamy, albo w skład naszego pakietu wchodzą dodatkowe programy, których nie oglądamy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: