Jak oszczędzać

Słyszeliście kiedyś takie porównanie, że wyciąganie ładowarki z kontaktu ma się tak do oszczędzania, jak wyciąganie wrak statku łyżeczką od cukru. Prawda jest taka, że porównanie robi wrażenie, bo mieszanie łyżeczka w ocenia wygląda dość śmiesznie nawet gdyby to sobie wyobrazić. Jednak autor chciał tu zobrazować, to że jeśli ja będę po naładowaniu telefonu odłączać ładowarkę to zaoszczędzę niewiele bo ok 5 złotych rocznie a dodatkowo a uratowanej energii jest nie jest aż tyle aby zdziałała ona cuda. Inaczej to wygląda jeśli wszyscy ludzie na świecie będą wyłączać ładowarki, ich telewizory nie zaznają trybu stand by a drukarki będą zasilane jedynie podczas pracy.

Wracając do metafory z łyżeczką im ich więcej tym większa szansa na wyciągnięcie statku z głębin morskich. Zatem pomyślmy nad tym tyle się słyszy o marnotrawstwie wody i wycince drzew z energią elektryczną jest tak samo, musimy ją oszczędzać dla naszego wspólnego dobra. Im więcej osób przyłączy się do działania tym lepiej, tym szybciej wyciągniemy wrak statku.

Ci co chcą oszczędzać muszą wybrać inną drogę w poszukiwaniu oszczędności bo na samym wyciąganiu ładowarki z gniazdka się nie dorobią, rocznie to oszczędność rzędu 5 złotych. Gdyby wyeliminować tryb stand by wszystkich urządzeń to uzbierałoby się około 40 czy 50 złotych rocznie, oczywiście wpływa na to ilość urządzeń. Więc jest o co zawalczyć, innym rozwiązaniem jest zmiana sprzedawcy prądu, tu oszczędności mogą sięgać nawet dwóch faktur w ciągu roku. Kolejną opcją jest wymiana urządzeń na bardziej energooszczędne.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: