Nie ma komu wydać

Nie da się zliczyć ile to razy dziecko wyrosło z ubrać, i trzeba kupić nowe. Ci co mają dzieci po roku czy dwóch nie martwi ten problem bo młodsze dzieci ubierają się po starszakach, o ile chłopca w sukienkę się nie ubierze to dziewczynka może wychodzić w spodniach czy koszulkach. Jeśli ma się w rodzinie kogoś komu można wydać ubrania i co lepsze od kogoś je dostać. Bezdzietni nie znają tego bólu, że muszą wydawać prawie nienoszone ubrania bo maluch już z nich wyrósł. Niestety bez kilkunastu par body się nie obejdzie. Przydaje się też dobra pralka, która chodzi przez cały czas, bo na już potrzebne są suche ubranka.

Zawsze można sprzedać coś w internecie, jednak jest tego bardzo dużo, więc trzeba ustawić bardzo atrakcyjna cenę. Wyszłam z założenia, że zakup dwóch wózków dziecięcych to też nie jest rozwiązanie. Teraz zimno, mała płacze więc nie wybieram się z nią na spacery z resztą taki spacer to w moim przypadku cała batalia. Znieść wózek pozamykać dom uliczkę a i uważać na dziecko, a jak spacer się nie spodoba to do domu. Wiem ile namęczyłam się w pierwszym dzieckiem, syn urodził się zimą więc tylko raz byłam na spacerze wózkiem dla niemowlaka i to dużo nie najeździłam po nieodśnieżonych chodnikach. Dlatego kupię spacerówkę i to od kogoś.

Kolejne oszczędności popłyną z zabawy, nie zainwestujemy wiele w zabawki, gry komputerowe i inne drogie akcesoria wylądują w kącie, kiedy sami zabawimy się z dzieckiem. Kiedyś będąc u lekarza matka przepytywała dziecko co w szkole okazało się, że dzieciak ma więcej zajęć dodatkowych niż lekcyjnych.  Szachy, gra na pianinie, wyklejanie a wszystko płatne. Dzieci więcej skorzystają jak tego typu rzeczy będą uczyć ich rodzice, co to za przyjemność grać z dzieckiem w szachy czy warcaby. O ile zdolności muzycznych nie mam ale nie będę dziecka na siłę posyłać skoro nie będzie chciało.

Zanim dziecko nie pójdzie do szkoły o jego fryzurę dbajmy sami. W dużych miastach nie ma ulg na usługi tego typu, a fryzjer liczy sobie, bo dziecko nie umie usiedzieć na krześle. Okazuje się, że lepszym fryzjerem jest rodzic niż wykwalifikowana fryzjerka.

Dobrym sposobem jest też edukowanie dzieci, w pierwszy latach naśladują one nas i jeśli zauważą, że oszczędzamy same będą chciały to robić. Dobrym sposobem jest też nie kupowanie dziecku wszystkiego co chce i tłumaczenie mu dlaczego w danej chwili nie dostanie zabawki.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: