Tanie pranie

Duże pościele, ciężkie zasłony czy kołdry letnie, wszystko to należy wyprać przed zimą. Jak się okazuje istnieje wiele sposobów aby wypędzić brudy z naszych tekstyliów, najbardziej znanym jest pranie, tu nie wiadomo czy pralka pochłania więcej wody czy prądu. A skoro zbliża się zima to możemy zastosować wariat przemrożenia. Idealnie sprawdzi się w stosunku kołder, w których żyją roztocza i inne mikroorganizmy, których nazwy nie znamy. I tak w mroźny dzień bez opadów można powiesić nasze kołdry i je wytrzepać. Istniej też wersja letnia takiego suchego prania, trzepiemy kołdry na słońcu. W obu wariantach kołdrę co jakiś czas należy przewrócić aby obie strony równo się ogrzały. Jeśli poszewka kołdry jest biała to ok, ale jeśli mamy kołdrę kolorową to z pewnością kolory wyblakną.

Alternatywą dla dworu może okazać się zamrażarka, cóż takie porady napotkałam szukając czegoś na temat oszczędzania. I okazuje się, że pomocna w wypędzaniu roztoczy okazuje się zamrażarka, do której wkładamy naszą kołderkę. Dobrze, że ktoś nie wpadła na pomysł aby kołdrę wkładać do piekarnika i zakręcić na temperaturę 200 stopni. Dalej porada brzmi, aby zamrożoną kołdrę przepłukać w zimnej wodze i odwirować.

Takie działania mają na celu po pierwsze wypędzić, dokładniej wymrozić wszystkie żyjątka, po drugie oszczędzimy na długim praniu i po trzecie nie poniszczy to tkanin. Jak widać same plusy. Szkoda, że mnie to jakoś nie przekonuje. Chociaż przyznam, że komentarze pod postem były iście pochlebne, dużo osób próbowało, a zimną kołdry i poduszki mrożą raz na tydzień, mrożą nawet materace, których jak wiadomo prać nie ma jak.

Faktycznie może póki nie sprawdzi się tego sposobu nie ma co się zrażać i oceniać negatywnie. W dawnych czasach kiedy nie było elektroniki wietrzenie było metodą na wyganianie niemiłych zapachów.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: