Oszczędzaj jak tylko się da na instrumentach finansowych

Drukujesz swój wyciąg bankowy a tam więcej czerwonych pozycji niż tych dodatnich, zobacz za co bank pobiera prowizję. Jeśli są to opłaty za pobieranie pieniędzy z obcego bankomatu a akurat ten masz po drodze pomyśl nad zmianą banku na właśnie taki, który jest właścicielem „twojego” bankomatu. Takie rozwiązanie pozwoli ci zaoszczędzić, bo wypłaty z rodzimych bankomatów są darmowe. Jeśli masz płatne przelewy bo wykonujesz ich dużo zobacz jaki bank zaproponuje cie darmowe przelewy albo jak najbardziej opłacalną stawkę.

Kredyt, jeśli już wybrałeś cóż musisz się z nim borykać jeśli jednak poszukujesz rób to mądrze, wszelkie analizy są jak najbardziej wskazane nie tylko dotyczy to umowy ale wszelkich załączników i regulaminu. Popytaj zobacz co piszą na ten temat w sieci.

Konta oszczędnościowe i lokaty wytwory stworzone po to by zarabiać, tu uwaga nie daj się skusić jeśli wymaga to dodatkowych nakładów z twojej strony. Dodatkowe płatne konto, płatna karta czy płatne wyciągi bankowe wszystko to oddala cie od celu.

Karta płatna jest złem, mało jest banków, które taką kartę oferują. Płaci się albo za samą kartę, albo karta jest bezpłatna do czasu kiedy w miesiącu nie zrobi się nią zakupów na określoną kwotę, zapomnisz, nie masz zwyczaju płacić plastikiem z twojego konta znikają pieniądze. Dobrym sposobem są systemy, które przy płatności kartą pobierają nam dodatkowe pieniądze a następnie odkładają je na bezpłatne konto oszczędnościowe. Jak to działa jeśli moje zakupy kosztowały 23,50 to 50 gorszy wędruje na dodatkowe konto, 0,50 albo 6,50 w zależności od tego czy ustalimy zaokrąglanie do pełnych złotych czy do pełnych dziesiątek. Tego typu usługi bank świadczy dla nas bezpłatnie, konto na jakie spływają pieniądze też jest bezpłatne. Im więcej naszych płatności przechodzi przez terminal tym lepiej dla nas. Jeśli nas na to stać sami możemy stawić sobie przelew i przesyłać sobie pewną kwotę pieniędzy co miesiąc na subkonto zatytułowane wakacje czy rozrywka.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: