Rachunki za energię można obniżyć

Pierwsze co przychodzi nam do głowy jeśli myślimy o tym, że za dużo płacimy za prąd czy wodę to to aby mniej używać tych mediów. Jednak nie zawsze w naszym portfelu znajdą się pieniądze na zakup energooszczędnego sprzętu, tym bardziej, że sprzęty te nie są nowością na rynku a etykiety energooszczędne już jakiś czas informują nas o tym która z dostępnych w sklepie pralek pobierze najmniej prądu. Sprawa przedstawia się inaczej jeśli jesteśmy posiadaczem starej Frani czy lodówki tak starej, że znaczek z logiem już dawno się oderwał i nie wiem z czym mamy do czynienia. Wówczas mamy się o co martwić, bo taki sprzęt z pewnością nadwyręża nasz portfel.

Jest drugi sposób oszczędzania, oczywiście skorzystanie z niego nie zwalnia nas z racjonalnego korzystania z energii elektrycznej i od tej pory możemy otwierać lodówkę na godzinę i w ogóle nie wyłączać telewizora. O czym chcę napisać mianowicie o zmianie sprzedawcy, dostawcy energii elektrycznej. Jest to proces bezpłatny i dokonuje go nasz nowy, tańszy sprzedawca. Ile można zaoszczędzić jak się okazuje sporo w przypadku dużych firm, które charakteryzują się ogromnym zużyciem, gospodarstwa domowe to oszczędności rzędu dwóch faktur w ciągu roku.

Jak zabrać się do zmiany, otóż trzeba dowiedzieć się jaki sprzedawca jest najtańszy, czyli prześledzić stawki na energię czynną, opłatę handlową do tego dojdą opłaty za dystrybucję na nie większych zmian nie mamy, je ustala dystrybutor a tego zmienić nie możemy.  Jeśli kogoś męczy analiza ofert, nie wie też skąd i od kogo pobrać oferty niech wie, że istnieje takie narzędzie jak darmowa porównywarka cen energii elektrycznej. Po uzupełnieniu danych takich jak obecny dostawca, miesięczne zużycie prądu dowiesz się jacy sprzedawcy zaproponuje ci bardziej korzystne warunki.

Wówczas sam kontrolujesz kto ma jakie stawki i co może zaproponować, ja osobiście boję się ludzi chodzących po domach i składających oferty w takim stylu, że dzięki nim będę mieć coś taniej.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: