Dość wymówek zabieramy się do pracy

Nie mam z czego oszczędzać to nie znaczy, że nie masz z czego odkładać bo to co zarabiasz zaraz przeznaczasz na rachunki, opłaty, kredyt czy zakupy produktów bardzo potrzebnych. Oszczędzanie to tylko odkładanie ale rezygnacja i umiejętność gospodarowania. Przesiadujesz większość czasu przed komputerem po co ci pakiet telewizyjny, wolisz telewizor niż komputer to jakie licho dążyłeś do zwiększenia transferu. Gazety, nadmiar słodyczy, abonament telefoniczny. To pola na których da się oszczędzać.

Jak się zabrać, może po prostu zrobić plan z czego można zrezygnować na co przeznaczamy zbyt wiele pieniędzy, może ktoś jest nam coś winien więc warto się o to upomnieć. To będzie podstawa to naszego planu na oszczędzanie.

Ci co nie lubią sobie niczego odmawiać zazwyczaj nie muszą oszczędzać gdyby musieli nie gadali by tak, po prostu ich sytuacja finansowa nie zmusiła ich jeszcze do odmawiania sobie przyjemności.

Jeśli jesteś osobą, która nie ufa instytucją finansowym możesz przecież nadmiar swojej gotówki przechowywać w sejfie, to trochę ekstremalne rozwiązanie ale skoro strach przez obawą, że twój bank spotka taki sam los jak jedną z instytucji finansowych, która w swojej nazwie używała złota, może być ogromy, że założenie swojej własnej kasy to jedyne wyjście.

Wiele czynności wymaga od nas wysiłku podejmujemy go na co dzień żeby funkcjonować w społeczeństwie, zatem to nie jest wymówka, nikt nie zachęca tu do włączenia się w wir giełdowy czy zakupowania akcji. Tylko do zmiany przyzwyczajeń, które przyniosą korzyści. Niedługo nowy rok i trzeba sobie coś postanowić, a dobrze zaoszczędzić parę groszy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: