Prawidłowe maniery

Użytkownik czyli każdy z nas powinien wyuczyć się prawidłowych zachować, które sprzyjają oszczędzaniu. Jeśli chodzi o zachowania na gruncie użytkowania oświetlenia należy zastosować następujące wytyczne:

Świetlówki wykonane są z szklanej rury, więc należy obchodzić się z nimi bardzo ostrożnie, najlepiej w rękawiczkach, trzymając za gwint nigdy za bańkę. Jeśli na szkle pojawią się jakieś nieczystości żarówka może się szybciej przepalić. Natężenie światła jest na wysokim poziomie jeśli oprawa świetlna nie jest zanieczyszczona. Zabrudzenia pochłaniają aż 20-50% wówczas trzeba zainstalować dodatkowe punkty świetlne. Problem pojawia się kiedy w oprawie nie ma już gdzie zamontować kolejnej żarówki. Wówczas nie będziemy zadowoleni ze światła jakie otrzymujemy.

Planujesz remont zastanów się czy faktycznie musisz mieć ciemne ściany. Jasne barwy lepiej odbija się od nich światło, wówczas możesz zmniejszyć liczbę punktów świetlnych. Dodatkowym atutem jest to, że w przypadku jasnych pomieszczeń można włączyć oświetlenie później, w tych pomalowanych na ciemno z pewnością musisz szybciej zapalić oświetlenie. Prawdą jest, że jasne pokoje będą wymagały szybszego remontu, szybciej się zakurzą czy ubrudzą, szczególnie kuchnie, które opalamy gazem.

Ile razy zdarzyło się wam nie wyłączyć światła na klatce schodowej czy przed domem? U niektórych dzieje się to notorycznie. Rocznie z tego tytułu można stracić bardzo wiele. Więc pomyśl nad zmianą oświetlenia stałego na te, które aktywuje się na ruch.

Dodatkowe oszczędności popłyną także kiedy uzyskasz jak najniższą cenę za kWh energii, a w tym pomoże z pewnością porównywarka cen energii elektrycznej. Narzędzie darmowe i łatwe w obsłudze.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: