Determinacja, decyzja i …

Znacie zasadę trzech D coś na styl trzech P tylko odnosi się do oszczędzania. w kilku zdaniach postaram się wam ją opisać.

Na pierwszym miejscy jest determinacja, czyli postanowienie, że chcę, muszę motywowane tym chcę i dążenie do celu. Wszelkie haczyki jakie nas do tego zmotywują są mile widziane.

Na drugim miejscu decyzja. Oszczędzanie to świadoma decyzja, tu na co chcemy oszczędzać spada na drugi plan, no chyba, że stanowi naszą determinację wówczas jest równie ważne. Od decyzji wychodzą się też pomysły na oszczędzanie. Badania pokazują, że prawie 100% Amerykanów oszczędza na swoja emeryturę bowiem nie ufa zbytnio tamtejszej polityce. Nie wiem czy artykuł jest rzetelny i można mu ufać, bo skoro oni oszczędzają to co my mamy robić, też powinniśmy rozpocząć oszczędzanie. Jeśli długo zanosiliśmy się z zamiarem zmiany banku, założenia lokaty czy zakupie nowej energooszczędnej lodówki, jeśli w grę wchodziła zmiana sprzedawcy energii, to nie odwlekaj tej decyzji. Przecież już wiesz, że jest ona najważniejsza.

Całość musi być dopełniona przez dyscyplinę, nie mówię tu o karaniu samego siebie, ale jeśli rezygnujemy z wychodzenia do restauracji bo przygotowywanie posiłków w domu jest tańsze to nie możemy sobie folgować. Wiadomo raz na jakiś czas każdemu się należy ale jeśli ten wypad ma zniweczyć nasze dotychczasowe osiągnięcia i zapłacimy bagatelny rachunek to lepiej sobie podarujmy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: