Nie trzymaj pieniędzy w „skarpecie”

To może wydawać się dziwne ale niektórym nawet wykształconym ludziom nie można nakazać założenia konta w banku. Nie wiem jak dokonują oni rozliczeń ale to nie moje zmartwienie dlatego muszę opisać kilka zalet posiadania konta w banku.

Pieniądze są bezpieczne, wiem słyszałeś o tym, że banki upadają fundusz gwarancyjny nie chce wypłacić pieniędzy albo wypłaca je tylko do jakiejś kwoty. Tylko jeśli jakiś nieznajomy dowie się, że gromadzisz pieniądze w domu poczyni wiele trudu by odkryć gdzie. Puszka po kawie nie jest miejscem bezpiecznym.

 Oszczędzasz. Więcej by nie trzeba dodawać, jeśli masz gotówkę i to dużo gotówki to nie masz oporów przed jej wydaniem. Dzienna blokada wydatków również zahamuje cię przez wydawaniem wielu. Ustal limit na karcie aby pod koniec miesiąca mieć jeszcze środki na koncie.

Będziesz miał nieograniczony dostęp do gotówki. Wiem, że lepiej zerknąć pod materac ale niż logować się i sprawdzać środki na saldzie. Jednak jeśli skończy ci się gotówka na wakacjach to posiadając kartę wypłacisz niezbędne środki, możesz też zrobić przelew o każdej porze dnia i nocy.

Co jakiś czas bank prześle ci wydruk z rozliczeniem wówczas zobaczysz na co poszły twoje pieniądze. W szybki sposób obliczysz na co i ile wydałeś. Nie posiadając paragonu musisz wytężać umysł by przypomnieć sobie gdzie zostawiłeś pieniądze.  Zachęcam do zobaczenia na rachunek ile płacicie z wodę, śmieci czy jaka jest cena kwh.

Nawet jeśli przeglądasz strony i coś wpadnie ci w oko nie kupisz, chyba, że ktoś inny wykona za ciebie przelew a ty oddasz mu kasę. Oczywiście można jeszcze zapłacić przy odbiorze ale ta opcja jest droższa czasem nawet o kilka złotych.

Problemy w pracy. Wszelkie rozliczenia odbywają się za pośrednictwem konta, a ty jesteś inny tobie wypłacają gotówkę. Pewnie powiedzieli, że to nie problem ale za plecami pomyśleli co innego, bo jak w XXI wieku można nie mieć konta. Warto też dodać, że nie zawsze konto to koszty. Istnieją konta oszczędnościowe z darmową opłatą.

Nie zawsze warto trzymać się swoich ustaleń, można na nich wiele stracić. Jak jeszcze mogę przekonać do konta oszczędnościowego?  Oszczędnością czasu, nie musisz iść na pocztę by opłacić fakturę za wodę czy prąd. Często kilka płatności jest dodanych jako darmowa usługa, na poczcie zawsze zapłacisz prowizję i to od każdego przelewu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: