Niepotrzebnie wydane pieniądze na gadżety do dziecka

Co przydaje się rodzicowi a co jest zbędne? Na początku tego nie wiesz, może okazać się, że część zakupionych przez ciebie zabawek i akcesoriów będzie w ogóle niepotrzebna, jakich wydatków możesz sobie zaoszczędzić? Na sto procent nie powiem, że w twoim przypadku to czy to się nie przyda ale może przydają cie się moje rady.

Monitor na podczerwień, który skanuje pomieszczenie. Dowiesz się czy dziecko śpi a może ktoś wszedł do pokoju. Tylko po co ci to. Ja tego nie mam wiele matek tego nie ma bo większość czasu spędzasz  ze swoim maluszkiem. Do sprawdzenia czy śpi wystarczy baby phone. Z doświadczenie powiem, że nie przegapisz płaczu niemowlęcia, po porodzie dzidziuś śpi z wami albo obok was, w nocy budzisz się i nasłuchujesz. Zatem monitor to zbędny gadżet, nie jest też tani.  Moim zdaniem to strata pieniędzy.

Sterylizator do butelek, kiedyś aby wysterylizować butelkę wystarczyło wlać do niej gorącą wodę a jak smoczek upadł na podłogę, rodzice albo myli go nad kranem albo dezynfekowali własną śliną. Nikt nie myślał o tym by na spacer zabierać sterylizator. Bakterie są wszędzie i im szybciej dziecko się na nie uodporni tym lepiej. Nie ważne jak bardzo będziemy chcieli temu zapobiec. Inna sprawa jest kiedy u pociechy wykryto uczulenie, astmę albo inną chorobę.

Film dla niemowląt. Dziecko słyszy dźwięki już będą w brzuchu, jednak nie ma dowodu na to, że obrazy widziane na ekranie są przez nie przetwarzane i przyswajane. Co więcej dziecko więcej śpi a „oglądanie” przez sen może ten proces zaburzyć.  Kino dla niemowlaków to jednak nie jest to co przyda się już dziś, może w późniejszym wieku dziecko będzie chciało oglądać bajki. Teraz skup się na rozwijaniu u dziecka podstawowych zmysłów. Zabawa z tobą da mu więcej radości i więcej się nauczy niż przez film. To co przyciąga uwagę dziecka od 0 do 1 roku to kolory, dźwięki i ruch. Jeszcze lepiej jak dziecko może samo sprawić, że poduszka, zabawka, czy kołyska zacznie grać poprzez naciskanie poszczególnych guzików.

Łyżeczka, która zmienia kolor w zależności od temperatury posiłku. Urządzenie może być zawodne i co. Chcesz ryzykować poparzeniem ust dziecka. Lepiej próbować samemu, sprawdzisz też smak potrawy, zwłaszcza jeśli kupujesz gotowe słoiczki, które trzeba tylko lekko podgrzać.

Uwierz można żyć beż tych przedmiotów, wychowali nas bez tego rodzice a ich dziadkowie. Stać cie na to by patrzeć na niepotrzebnie zakupione gadżety, to ten wpis nie jest dla Ciebie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: