30 lat i miliony złotych na koncie

cropped-bloog1.jpg

Docierają do mnie maile, w których to znajdują się porady jak zostać milionerem w tydzień, miesiąc czy tak jak w temacie przed 30. Mnie to już raczej nie grozi ale zawsze czytam tego typu wiadomości by poznać bujną wyobraźnię autora, który jak się okazuje ma w tym ukryty cel.

Po otwarciu maila okazuje się, że twoje przyszłe dochody zależą od tego czy wpłacisz na konto pewną sumę, która to ma później przynieść profity. Dzisiaj to kobieta, która wyszła za niewłaściwego mężczyznę z krajów arabskich chce uwolnić syna i moje pieniądze mają jej w tym pomóc. Oczywiście kiedy powróci z synem to będzie załatwiać prawnie opiekę nad dzieckiem i alimenty i wówczas zwróci mi pieniądze z nawiązką. Cóż, ta opcja z pewnością nie oznacza miliona dochodów. Środki wpłacone na podane konto to środki bezmyślnie stracone. Wszystko w granicy prawa bo przecież sami się na to zgodziliście, wasze dobre serduszka zabiły i zlitowaliście się nad krzywdą.

Wiadomości przychodzą z przeróżnych adresów a składnia wiadomości wygląda jak by przeleciała przez translator językowy. To samo mamy u nas, metoda na wnuczka przerodziła się na metodę na policjanta, strażaka czy pana z elektrowni. Aż mi krew się gotuje, jak słyszę o tym. Ludzie są naiwni, czy to wina codziennej prozy życia. Kobieta wykształcona z pozycją społeczną odebrała telefon od znajomej córki, która poprosiła o pół miliona, ta bez wahania wydała pieniądze. Dopiero po fakcie okazało się, że została oszukana i to nie dzwoniła jej córka tylko oszustka.

Są więc drogi to tego by zostać milionerem? Przecież są w śród nas osoby posiadające wiele środków na koncie. Dokonali tego ciężką pracą, dobrymi decyzjami czy sprytem. Pierwsze co jak widzimy bogatego to zazdrościmy mu, psioczymy na niego, że to on nie my ma niezliczoną ilość zer na koncie, dopiero potem pod nosem wyzywamy od złodzieja dodając, że dorobił się na ludzkiej krzywdzie.

Więc jak dorobić się tych 30 milionów, kto to wie jest wiele odpowiedzi jak głosi stare przysłowie ciężką pracą ludzie się bogacą. Inni powiedzą, że trzeba mieć pomysł i środki. Trochę nakłamałam w temacie nie wiem jak zostać milionerem ale wiem jak należy się zachowywać kiedy się już nim zostanie.

Doceniaj pieniądze, lekko przyszło lekko poszło nie ma tu zastosowania. Punkt głównie tyczy się tych, którzy otrzymali spadek, wygrali w totka. Nie szpanujcie pieniędzmi przed znajomymi oni tego nie potrzebują.

Inwestuj w mądrość, ciągle się douczaj, tego nigdy za wiele wszystko po to by pieniądz robił pieniądz.

Pamiętaj, że ty też byłeś kiedyś bez grosza, wspomagaj ale sprawdzaj czy pomoc dociera do potrzebujących. Zatrudniaj innych w swoich firmach by zdobyli doświadczenie i mogli odnieść sukces.

Reklamy

Jedna myśl na temat “30 lat i miliony złotych na koncie

Dodaj własny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: