Kobiety umieją zarabiać, są lepsze w oszczędzaniu

4564167053_78210a136e_mPrzyznam tytuł trochę śmiały jednak w pełni się z nim zgadzam i dlatego dziś o tym piszę. My kobiety mamy na głowie wiele spraw, musimy dbać o dom, dzieci,  czasem dochodzi do tego praca. Wszystko (prawie wszystko jest na naszej głowie) My jesteśmy od tego by pralka doprała zabrudzoną koszulę, więc musimy wybrać odpowiedni proszek. Ważne by był wydajny, tani i dobry.

Wiele dziedzin naszego życia opiera się o to, że my wydałyśmy pieniądze. Nikt nie powie, że wydałyśmy na dobro wspólne tylko, że tyle wydajemy. Więc czas do roboty, co możemy zrobić by było taniej, lepiej i z korzyścią dla wszystkich.  Oto kilka wskazówek dla nas drogie panie.

Kosmetyki, tu nie polecam kupowania niczego z wyprzedaży, zamawiając przez Internet może i wychodzi taniej, ale nie kontrolujemy daty ważności kosmetyku, który do nas przychodzi.

Nie zapominajmy o rachunkach, może kosztować nas to dodatkowe parę groszy odsetek. Wybierajmy tanie drogi uiszczania opłaty, jeśli płacisz rachunki przelewem warto sprawdzić czy któryś z banków nie ma lepszej oferty.

Kupuj produkty z gratisem, jeśli obliczysz, że gratis jest faktycznie gratisem. Uważaj na reklamy, czasem to co nazwane jest gratisem  wcale nim nie jest.

Ustal z partnerem, kto rządzi kasą. To jest ważne skoro ty masz ponosić koszt jedzenia to nich on płaci rachunki za prąd. Jeśli jednak na twojej głowie są i rachunki i jedzenie to dogadajcie się tak by on płacił czynsz.

Zbieraj na swoją emeryturę, bywa tak, że kobieta jest na utrzymaniu męża. Wówczas nie wiesz czy nie zostawi cię dla inne, dlatego warto się zabezpieczyć. Iść do pracy dodatkowej, czy odkładać sumiennie kilka groszy z tego co mąż daje ci na dom.

Macie kredyty, pomyślcie nad konsolidacją. Wiadomo bank musi zarobić ale lepiej płacić ratę po 200 złotych niż  kilka rat po 200 złotych każda. Czas spłaty wydłuży się ale łatwiej wam będzie funkcjonować.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: