Dzień dziecka

childreŚwięto to o ile można tak nazwać ten wyjątkowy dzień ma wieloletnią tradycję, nie do końca znana jest jego geneza. Jedni mówią, że pochodzi z czasów kiedy to w 1959  uchwalono Deklarację Praw Dziecka. Świat tym aktem podjął decyzję, że zrobi wszystko by chronić dzieci od przemocy, pomóc im się rozwijać.

Organizacja Narodów Zjednoczonych swoją rezolucja z 1954, dzięki temu każdy kraj może celebrować dzień dziecka. Oczywiście najlepiej byłoby gdyby do każdy dzień w roku był dniem dziecka.

Dlaczego 1 czerwca, u nas  tego dnia w  1949 roku światowa Federacja Kobiet  Demokratycznych postanowiła chronić  dzieci przez złem, inicjatywa podjęta była przez blok socjalistyczny. Niemniej jednak intencje były bardzo doniosłe.

Nie ma jednej daty, każde państwo świętuje na swój sposób i w innym dniu w roku. Ważne jest by tego dnia dać dziecku miłość i opiekę, jeśli nie poświęcamy mu dość uwagi w tygodniu tego dnia niech to się zmieni. W tym roku to poniedziałek, kto planuje przedłużenie weekendu i wypad z dzieciakami?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: