Pieniądz szczęścia nie da

14377566207_383f8823c8_bStare przysłowie mówi, że za pieniądze nie można kupić szczęścia, może  nie jest to prawdą, ale z pewnością nikt nie zaprzeczy, że:

W pogoni za pieniędzmi ucieka nam życie, a zarabianie i nerwy związane z dojściem do pieniędzy bywają nerwowe. Ciągle staramy się zarobić więcej pieniędzy w nadziei, że będzie to rozwiązanie, które  make us happy.  Nieumiejętne korzystanie z pieniędzy takie jak kupowanie „złych rzeczy” nie prowadzi do szczęścia, wiecie co mam tu na myśli.  Ludzie często korzystają z pieniędzy i większość czasu i pieniędzy wydają na zakup rzeczy, które potem nie są potrzebne i niekoniecznie sprawiają, że ich smutki i zmartwienia znikają. Należy raczej zobaczyć pieniądze tylko jako medium, w którym można wymieniać własny wysiłek  na produkty i usług, które naprawdę mogą poprawi Ci humor, czy usprawnić życie. Skup się na takim sposobie składania pieniędzy by poprawić swoje szczęście i zmniejszyć poziom stresu.

Oto kilka sposobów, które są specyficzne jak dla mnie, ale może nie należy próbować stosować wszystkie z nich, to jest po prostu propozycje z mojej strony, ale gdy uda Ci się, którąś wcielić w życie, będzie mi miło.

„Sprzedam bardzo ładny materac i wysokiej jakości pościel.” Trzeba będzie przetestować różnorodne materace, aby znaleźć taki, który najbardziej Ci odpowiada, ale jeśli okaże się to słuszne działanie, to należy poprawić jakość snu, a to następnie poprawi twoje życie na jawie. Spędzasz 33% swojego życia na sen, a materac i pościel są często używane przez wiele lat, więc jest to rozsądne finansowo, że w  celu optymalizacji wydasz na to „trochę” grosza.

Badania wskazują, że ludzie są najmniej zadowoleni, gdy dojazdy do pracy są dla nich ciążeniem. Najlepszym sposobem, aby zoptymalizować ten problem i dojeżdżać jak najmniej jest przeprowadzka. Może to oznaczać jednak więcej pieniędzy na wynajem czy ratę kredytu. W moim życiu, płacę wyższy czynsz, aby żyć w pobliżu miejsca gdzie pracuję a dzieci chodzą do szkoły, jest to warte każdego grosza –  dodatkowo eliminuje dojazdy, związane z nimi zmęczenie, wynikającą w ciągłych korków frustrację. Jednym słowem coś za coś, albo płacimy za dojazd albo za mieszkanie.

Jeśli musisz dojeżdżać, wydaj pieniądze na zakup odpowiedniego samochodu dla Ciebie. To może nie być fantazyjny samochód sportowy lub luksusowy sedan, ale powinien to być samochód, który jest idealnie dostosowany do twojego stylu, nie ważne czy to oznacza ekscytujący wygląd, miłe wnętrze, system audio premium, cabrio, lub coś innego.  Istnieje wiele różnych typów samochodów przeznaczonych do różnych demografii i osobowości, więc zapoznaj się w wieloma modelami, warto sprawdzić, czy jest coś, co bardziej pasuje do Ciebie, twojej osobowości jak to co posiadasz obecnie.
Prawdopodobnie spędzają dużo czasu na komputerze, może to twoje narzędzie pracy. Jeśli jest wolne może to być frustrujący problem. Nauczyłeś się już żyć z tym, że czekasz aż pecet się załaduje i „pomyśli.” Ludzie często nie doceniają znaczenia ich całościowego doświadczenia jakie nabyli jako użytkownik komputera czy sieci. Osobiście polecam naprawę typu ucz się na błędach, jest wiele forum, może ktoś pomoże nam rozwiązać problem i będzie to darmowe, ale to nie jest dla każdego, należy znać komputer chodźby w podstawach. Tak czy inaczej, jeśli istnieje sposób, że można nie wydać pieniądze i wyeliminować usterki w codziennej pracy z komputerem, zrób to.

Tak często? czyli losowe rzeczy, które zdarzają się, które nie są niczyją winą ale zdarzą się tylko po to by uderzyć cię po kieszeni.  Na przykład samochód, może wystąpić problem, który będzie kosztował kilkaset złotych. Nagła awaria sprzętu, może spowodowana naszym działaniem, może wadą techniczną a może już czas kupić nową pralkę. Kto nam wtedy pomoże, tylko nasz budżet domowy, albo ubezpieczenie, bo tak ale kto ubezpiecza pralkę czy lodówkę, jest to rzecz nietypowa. Istnieje coś takiego jak assistance gazowe czy energetyczne dostępne wraz z ofertą firm sprzedających gaz czy prąd. Niestety nie można go dokupić trzeba w takim wypadku zmienić sprzedawcę energii i skorzystać z odpowiedniej oferty.  Losowe problemy mogą spędzić sen powiek, wówczas nie ma mowy szczęściu, zdarzają się wypadki, kiedy to nawet nadmierna ilość pieniędzy nam nie pomoże, w takim przypadku lepiej wykupić ubezpieczenie na życie, niech nie tylko nasze sprzęty mają ochronę.

Rozrywka w dużym stopniu zależy od indywidualnych upodobań. Czy lubisz filmy? Gry wideo? Słuchać muzyki? Wszystkie te doświadczenia mogą być poprawione przez rozsądnie modernizacji centrum rozrywki, a koszty takich działań spadają z roku na rok. W naszym przypadku okazało się, że zakup systemu projektora domowego w wysokiej rozdzielczości było tańsze niż inwestycja w coraz to większy telewizor. To było 5 lat temu, krzywe cenowe poprawiły się jeszcze bardziej, ponieważ to jeden z największych błędów, które ludzie robią kupując wielkie telewizory, projektor HD, gdy systemy te kosztują teraz znacznie mniej. Dlatego pozwolę sobie powtórzyć – kupując duże telewizory zastanów się na ich jakością i tym do czego telewizor potrzebujesz, w naszym wypadku to nie tylko filmy z telewizji ale filmy z Internetu,  zdjęcia czy gry.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: