Dobra gospodyni domowa

8799Powiem wam od siebie, że bycie kurą domową to trudna sztuka, pewnie niejedna z nas o tym wie, ale eksperci wycenili pracę w domu jaką wykonuje kobieta na ponad 3,5 tysiąca złotych.

Wyliczenia wyliczeniami ale co z tego, może powinno się o nas bardziej dbać, oczywiście mówię tu o kobietach, które nie pracują na etat, z resztą pracujesz czy nie pranie samo się nie zrobi, rachunki za energię nie opłacą, to że mamy pracę i dochód nie oznacza, że ktoś zdejmuje z nas ciężar obowiązków domowych.

Każda gospodyni stara się oszczędzać tak by domownicy tego nie odczuli, ile to razy do pizzy kupiłaś Tańszy ser, przecież i tak się roztopi, może robiąc ciasto nie koniecznie użyłaś najdroższych składników. Okazje sklepowe okazjami ale nie zawsze możemy oszczędzać. Nadmiar kupionych na promocji serków skończy się ich zepsuciem jeśli ich nie zagospodarujesz.

Szybko psujących się produktów nie kupuję z zakątków opisanych jako wyprzedaż, ale kasza, ryż, olej czy makaron jeśli opakowanie nie jest uszkodzone znajdą się w moim koszyku.

Mój domowy etat nie będzie trwał wiecznie, wracam do pracy, ale czy to wówczas nie oznacza, że będę pracować na dwóch zmianach w dodatku jednej nie płatnej? Raport, w którym specjaliści ujęli koszty pracy kobiet stwierdza, że obowiązkom domowym poświęcamy średnio 6 godzin dziennie. Jakie postulaty w związku z tym możemy sobie zażyczyć, może ubezpieczenie dla nas i dzieci bez konieczności rejestracji w urzędzie pracy, w końcu jak opiekujemy się dzieckiem nie będziemy latać po rozmowach w większości przypadków dziecko jest dla pracodawcy problemem, niestety.

Dla urzędów to tylko statystyki, że maja takie oblężenie a w rezultacie pracę szuka co trzeci. Jesteśmy po wyborach, ale kolejne przed nami, czy coś się zmieni?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: