Sportowe wydatki

sportIdzie lato, ile to reklam w telewizji kusi do odchudzania, wycieczek czy sportów. Ja jednak dzisiaj chcę wgłębić się w te sportowe zakątki i sprawdzić czy można wykonać w nich  cięcia. Oto kilka wskazówek jak aktywnie przetrwać wiosnę i nie nadwyrężyć budżetu.

Musisz  zapisać się na sesje z trenerem, który jest certyfikowanym ekspertem, zapłacisz za to i to nie będzie tylko kilka groszy, jaki będzie rezultat? I tak to ty musisz wykonywać ćwiczenia, od wysiłku fizycznego nikt Cię nie uwolni.  Ale oto kilka rzeczy, na które możesz wydać j na pewno mniej – i dostać to czego oczekujesz.

Jeśli jesteś regularnym klientem siłowni, prawdopodobnie wiesz, że warto, ale czy masz kartę członkowską, czy zaproponowano Ci jakieś zniżki?  Może między jednym treningiem a drugim spróbuj treningu z przyjaciółmi, gra w kosza, piłkę czy biegi to też trening a za to nie zapłacisz.  Jest to alternatywny pomysł, aby obliczyć i płacisz  za wizytę na siłowni, z jakich maszyn korzystasz.   Jeśli trzy razy w tygodniu, każda sesja średnio kosztuje cię 12-20 złotych, to miesięcznie może zrobić się z tego niezła sumka. Warto więc pomyśleć nad alternatywnym rozwiązaniem i zamienić płatny trening na bezpłatny.

Na siłowni widać jak ludzie wspomagają się napojami  w kolorze neonu, który ma wspomagać trening. Picie wody przy intensywnym wysiłku jest niewskazane można się szybko pozbyć wszystkich elektrolitów i wypłukać organizm.  Prawda jest taka, że jeśli nie ćwiczysz – trudno –ale jeśli ćwiczyć nie więcej niż godzinę, to woda jest wszystkim czego potrzeba. Sportowcy wytrzymałościowi wiedzą, że muszą pić (lub jeść!) podczas ćwiczeń. Ty potrzebujesz jedynie ugasić pragnienie, można zaoszczędzić pieniądze wystarczy drogie napoje zastąpić sokiem.

Prawie każda ćwiczący pamiętam moment, kiedy  porzuciła bawełniany T-shirt na rzecz czegoś bardziej profesjonalnego . Każdy sport ma coś czym się charakteryzuje, trudno jeździć na rowerze bez opływowego stroju,  grać w piłkę nie mając butów na korkach. Posiadacze termo aktywnych strojów prawie po  każdym ćwiczeniu mogą powiedzieć jedno, że ich rzeczy śmierdzą. Badania wskazują, że bakterie powodujące  nieprzyjemny zapach łatwiej rosną na poliestru niż bawełnie. Ubranie to ma chronić przed przegrzaniem pot nie jest wchłaniany tak jak w przypadku bawełnianej koszuli tylko oddawany. Mamy wrażenie, że ubranie nie jest mokre tylko zimne. Kosztuje sporo, jest efektywne, ale przydaje się tylko wtedy gdy sport to spora cześć naszego życia. To samo z drogim sprzętem, po co kupować jak można wypożyczyć.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: