Czy warto inwestować w siebie

Aktualne CV warto mieć pod ręką a nóż trafi się oferta i prześlemy swoją kandydaturę, wielu Polaków nie jest zadowolona z swojej pracy, zarobków, tego co robią, czy z innych powodów. Wystarczy poszukać statystyk na ten temat, a jeśli ktoś pracuje jako rekruter codziennie przegląda cv, to widzi, że pewien procent osób gdzie spracuje. Na rozmowach kwalifikacyjnych zapytani o z powód zmiany pracy mówią, że chcą zmiany, chcą się uczyć iść w innym kierunku.

W swoim czasie zrobiłam kilka szkoleń, dziś z perspektywy czasu oceniam, że była to strata pieniędzy i czasu. Siedzisz i słuchasz co mówi pan czy pani z tysiącem tytułów, a na egzaminie i tak będzie co innego, albo będzie to bo wszyscy muszą zdać. Nie czarujmy się oni nic nie uczą to jest tylko dla papierka. Mam papierek z wielu dziedzin, dziś daje mi to jedynie wspomnienia z tamtych chwil, jak to było siedzieć na nudnym wykładzie bo była lista obecności. Uczelnie nie są już dla nauczania ale prosperują jako działalność gospodarcza i wszystko  jest dla kasy, szkoda że dla mnie absolwenta się to na kasę nie przekłada. Mówią, że lepiej mieć papierek jak nie mieć  ale dla mnie to jest na ten moment bezzwrotna inwestycja.

Szukający pracy ciągle podkreślają, że pracodawcy stawiają głównie na doświadczenie, w sumie to mało kto zna powody swojego niezatrudnienia. Nikt tego nie potrafi umotywować, może to dobrze. Ciekawe czy taki młody człowiek załamał by się czy wręcz przeciwnie popracował by nad sobą. Przecież wszyscy wiemy jak trudna jest praca nad sobą, zwłaszcza jeśli idzie o oszczędzania i żaden kalkulator cen nie jest w stanie nam w tym pomóc.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: