Nieróbstwo się opłaca

images (17)Ładna pogoda, słońce wysoko kto by nie chciał iść do parku czy na miasto, usiąść w cieniu i delektować się urokami dnia. Niestety nawet w parku można natknąć się na ludzi z tak zwanego marginesu, czyja to wina, że nie mają domu i państwo o nich nie dba. W śród nas są tacy co powiedzieliby, że to ich wina, inni że to wina alkoholu oczywiście dostałoby się też politykom i zaborcom.

Czy takim ludziom czegoś brakuje,  oczywiście pieniędzy, dachu nad głową tego bez czego my nie możemy funkcjonować. Wielu z nich nie ma dowodów, o adresie zameldowanie nie wspominając, jeżdżą na gapę, a to coś sprzedają, coś zwiną. Praca niepotrzebna a jak się nawinie to na krótko aby szybko zarobić na jedno wino. Czy im dobrze, może to się nazywa wolność, brak podatków, nakazów, zakazów robią co chcą. Szkoda, że strach przebywać w parku z takim towarzystwem.

Wystarczy się porozglądać a widać, że istnieje wiele grup społecznych, których nie interesują rachunki domowe. Rodziny wieloletnie, które z posiadania dzieci zrobiły sobie niejako pracę. On na granicą na czarno, najstarszy syn także. Ona w domu z resztą dzieci, pobiera zasiłki na co tylko można, w dodatku alimenty, bo dwoje najmłodszych dzieci nie ma w akcie urodzenia danych ojca więc należy jej się coś od państwa, mąż ją zostawił i z czegoś musi żyć. Okazuje się, że żyje bardzo dobrze, gmina da mieszkanie wyremontuje zapłaci za wodę za energię, bo co ją tam będą obchodzić sprawy przyziemne ona jest ponad to by zajmować się czymś takim jak rachunek za prąd. Ponoć w niektórych gminach znaleźli sposób na tych „niezaradnych życiowo” mają liczniki na tzw. zdrapki, kupujesz kod doładujesz skończą się pieniądze prądu nie ma.

Student, nie ma nic do młodych ludzi, ale młodzi są teraz bardzo roszczeniowi im bardziej tym lepiej, oczywiście według nich. Wywalczą coś tym, nie wie nikt. Mnie osobiście irytuje takie słodkie uśmiechanie, na studiach dziennych nie nauczony bo robi dwa kierunki nawet 3 aby robić aby mieć wymówkę. Egzaminator daje 3 bo przecież on się uczył nie na to a na coś innego. W rezultacie osoby te się ślizgają, dostają stypendia, wyjazdy, praktyki, może faktycznie lepiej wprowadzić płatną edukację ponad licealną?

Kto jeszcze żyje na nasz rachunek? Oczywiście politycy, sędziowie mogą jeździć za darmo komunikacją a każdy ma samochód. Służbowych pojazdów jest więcej niż karetek pogotowia, co niektórzy to jadą autem jak samolotem, ale by nie było, że się czepiam to napomnę, że odwiedziny  rodziny pana premiera też były kosztowne.

Istnieją dwie ideologie życiowe jedni pracują by żyć inni żyją by pracować, ja jeszcze inni nie pracują i też żyją.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: