Jak zaoszczędzić na powrót do szkoły?

kredka

Niedługo połowa lata, kurorty będą przechodzić oblężenie, wyjeżdżający modlić się by nie było korków a przyjeżdżający o brak zatłoczonych ulic jak i o pogodę. Nieważne kim jesteś zawodowo ale jeśli matką zaczynasz myśleć o wyprawce dla swojego ucznia.

Zanim jednak zrobisz listę zakupów sprawdź co zostało z ostatniego roku. Może kredki nie nadaj się do wyrzucenia a farby nie zostały zużyte w całości? To samo z wycinanką, może w ogóle nie była używana. Zanim wybierzesz się do sklepu po nowe sprawdź jak wygląda stan rzeczywisty.

Pamiętam, że w moich czasach zeszyt do religii wystarczał na kilka lat może pierwszakowi czy czwartoklasiście nie warto obciążać plecaka ale gimnazjalista lepiej aby nauczył się oszczędności. Nich kontynuuje stare zeszyty, zwłaszcza gdy nie są one zapisane do końca.

Książki jeśli nie zmieniono wymogów programowych to pewnie nie kupisz niczego od starszych roczników, kiermasze trwają zwykle na końcu czerwca. Szukaj więc tańszych podręczników po necie albo w sklepach z starymi książkami. Trzymaj się rozpiski, moja sąsiadka na siłę kupił książki synowi od jego kuzyna, z dniem 1 września ogłoszono inną listę.

Rekonesans po sklepach może okazać się ratunkiem, sieci dyskontowe zawsze oferują artykuły szkolne w dość dobrych cenach, zatem gdzie iść. Odwiedź wiele sklepów sprawdź co gdzie jest taniej, na 10 zeszytach może okazać się to rozwiązaniem wartym nawet kilkanaście złotych.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: