Mrożonki są drogie, postaw na zaprawy

Z czym kojarzą się wam wakacje –  morze, góry albo plażowanie w zagranicznym kurorcie. Ci co myślą o rodzinie i domu już szykują się do przygotowywania zapraw. Roboty z tym dużo ale własne to jak wiadomo smaczniejsze i tańsze. Litrowy słoik ogórków nie wyjdzie nas osiem złotych a tyle musimy za niego zapłacić w markecie.

Warto przygotować się do sezonu zapraw i wyposażyć w nowe nakrętki, przyprawy jakie oddajemy do środka jaki świeże owoce czy warzywa. Osoby, które z jakichś przyczyn nie lubią zapraw i wybierają drogę na skróty czyli w inny sposób konserwują żywność przestrzegam. Mrożenie to tylko pozorne oszczędności. Wkrótce nie będzie o czym pisać, słońce marzenie o urlopie czy lenistwo zaraz po nim sprawi, że redaktorzy czołowych portali zaczną wyciągać z archiwów przepisy na weki czy mrożonki.

Te ostatnie przyjęły się w świecie techno ligi za coś normalnego i są bardzo cenione w zindustrializowanych krajach. Pizza, czy znane nam pierogi to nie wszystko co można kupić w postaci lodu. Ci co mrożą warzywa i owoce niech pamiętają, nie wolno długo przechowywać ich w niskich temperaturach. Tracą smak przez co i właściwości dal których je spożywamy.

To także pozorna oszczędność. Zamrażarka, która nie charakteryzuje się oszczędnością w pobieraniu energii może sprawić, że nasz rachunek za prąd na przestrzeni 3-5 miesięcy wzrośnie nawet ponad 350 złotych zakładając, że ceny prądu będą na stałym poziomie. Niestety już straszą nas podwyżkami Jaką część owoców i warzyw w tym czasie wykorzystamy, a co wyrzucimy?

Najmniej odporne na mrożenie są owoce, długie przebywanie w komorze sprawia, że w ich smaku można wyczuć fakt, że pochodzą z zamrażarki. Kolor także nie jest już tak apetyczny.

Mrożonki muszą więc zniknąć z naszych zamrażarek ciągu kilku tygodni. Przepisów na dania z warzyw czy owoców jest wiele, dlatego nie musimy martwić się o wykorzystanie naszych mrożonek. Do tego wystarczą tylko chęci.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: