Małe kwoty – jak je zdobyć

Chodzisz po mieście i wpadło ci coś w oko, przyda się. Okazuje się, że do zakupu doliczono dodatkowe 6 groszy za reklamówkę. Na targu czy w osiedlowych sklepikach odpłatność za reklamówki powoli zaczyna być rzeczywistością. W końcu markety sobie cenią, każdą reklamówkę to dlaczego nie osiedlowe warzywniaki.

Pierwszy sposób na oszczędności to noszenie torby na zakupy nawet kiedy się nie wybieramy szaleć po sklepach niech torba będzie naszym wyposażeniem.

Bateria są drugim punktem na liście, zaopatrując się w akumulatorki nie ponosimy już kosztu zakupu baterii jednorazowych. Potem z głowy mamy problem z segregowaniem odpadów, bo jak wiadomo baterie można wyrzucać tylko to specjalnych pojemników.

Zapałki, palacze wiedzą ile pudełek kupują. Oszczędniej byłoby przestać palić albo kupić zapalniczkę i pilnować jej by się nie zgubiła.

Papier śniadaniowy czy folia. Kupiłam moim chłopakom (mąż i syn) pudełka ale jakoś ich nie używają. Mąż zasłania się tym, że nie jest nauczony a syn już swoje popsuł, jak ku na tym oszczędzać?

Papier do pieczenia chodź chwalony też można zastąpić. Pamiętacie czasy jak mama czy babcia kazała wam wysmarować blachę i posypać bułką, może wróćmy do starych sposobów.

Wyrobienie karty zniżkowej, są zwolennicy tego sposobu jak i ci co uważają to za naciągane. Sklep chce ich przyciągnąć czym co gdyby chciał dać, zaoferowałby wszystkim.

Nie rozrzucaj pieniędzy, macie tak, że drobne kwoty wałęsają się gdzieś po pokoju nawet po kuchni. Groszowe monety są wszędzie, nawet nie wiecie gdzie i jakie są to kwoty. Porządek, pozbieraj wszystko i następnym razem odkładaj drobne do portfela.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: