Lepiej nie będzie

Zeszłotygodniowy upał dal się we znaki chyba wszystkim, nie pomogło rozkładanie basenu, lody czy zimne napoje. Mnie bardziej zdenerwowało zamieszanie wokół polskiej energetyki, a teraz jak się okazuje z Polski wycofują się inwestorzy gdyż to niepewny kraj na robienie biznesu.

Cóż, takie czasy

A od lat jest mowa o tym by budować nowe bloki energetyczne, niestety, wówczas okoniem stawia się Unia i jej polityka, która głosi, że musimy ograniczać emisję dwutlenku węgla. Za nieumiejętne racjonowanie porcjami energii dostało się wszystkim, zapytacie jak to wszystkim skoro klienta indywidualnego odcięcie energii nie dotyczyło. Przypomnijcie sobie czy w niektórych sklepach nie wyłączono klimatyzacji, może część rodzimych parkingów zrezygnowała z oświetlenia?

Jestem za zdrowym trybem życia ale wyłączenie schodów ruchomych w centrum po którym poruszają się ludzie starsi spowodowało nie tylko atak paniki ale i serię masowych zasłabnięć.

Kto oszczędza ten ma

Meczy mnie więc zagadnienie, które propaguję na blogu, po co oszczędzać skoro nasze wysiłki na nic się zdają. Energooszczędny sprzęt to tylko pic na wodę, zmiana żarówek nic nie daje nawet na masowa skalę. Może to działanie siły lobbystów? Płacą grube pieniądze żeby Unia propagowała energooszczędny sprzęt, ale jak się okazuje, choć większość z nas posiada taki sprzęt domu to nadal istnieje zagrożenie dostaw, a odpowiedzialnego brak?

Świecące bilbordy reklamowe powinny przestać świecić, markety niech przestaną chłodzić żywność zamknięta w lodówkach a na ulicach, parkingach i ścieżkach rowerowych niech zapanuje ciemność. To jest rozwiązanie na upały, ograniczyć dostawy prądu po tak by uprzykrzyć życie. Cofaliście kiedyś w ciemnym parkingu, a może chcecie się przejechać tramwajem bez klimatyzacji o ile nim pojedziecie bo przecież wycofano cześć połączeń na czas energetycznej katastrofy.

Długo można by narzekać ale czy to coś da, musimy poczekać do zimy, kiedy linie energetyczne pod wpływem ciężaru śniegu spowodują awarie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: