Pozytywy szoku

Kilka dni temu zbulwersowana pisałam wam o tym, że w większym miastach ograniczenia energii nie dotknęły tylko odbiorców instytucjonalnych, ale i nas. Wówczas może zareagowałam zbyt nerwowo na całą sytuację, ale są tacy co dostrzegli jej pozytywne skutki.

Pokolenie XXIw

Tak zwane pokolenie gadżetów czy pokolenie wszystko mamy, czyli nasza kochana młodzież musiała zobaczyć jak to jest oszczędzać czy kupić towar z limitem. Dawniej nikogo nie dziwiły kolejki po jedną paczkę kawy, ówcześnie bulwersuje ograniczeni na zakup wody.

W sieci rozpoczęły się hejty, jak to można tak bez windy, bez schodów i bez klimatyzacji. Młodzi również poczuli słabą kondycję polskiej energetyki. Blackout, a co to jest pytała w kawiarniach i poczekalniach młodzież, która przecież nie w szkole uczy się angielskiego.

Schody nie działają ale czy to będzie jakaś nowa lekcja. Reporterzy dziennika pytając o sprawy państwowe przechodniów doszli do wniosku, że mamy małą świadomość polityczną. Pytani o termin referendum i pytania jakie mają się na nim pojawić, przechodnie odpowiadali, że nie wiedzą. Gdyby zapytać młodych dlaczego nie ma prądu można by usłyszeć pewnie odpowiedź jaka pojawia się na memach, że to wina Tusk czy innego polityka. Jaka więc będzie lekcja dla młodego pokolenia, zaczną oni gasić światło, wyciągać ładowarkę po naładowaniu telefonu?

Szok był potrzebny

Wydaje mi się, że potrzebny byłby większy szok, ponarzekali, pogadali. Serwery komputerowe zapełniły się nikomu nie potrzebnymi, bzdurnymi treściami i zasilanie wróciło. Która ze szkół we wrześniu planuje rozpocząć rok szkolny od lekcji oszczędzania energii? Rodzice chyba też nie zaczną od razu ganić swoje pociechy na marnowanie energii.

Tragedią dla młodych jest przecież brak dostępu do sieci przez ponad godzinę, zimny bufet w Ikea czy reglamentacja na towary w sklepach. Kto pomoże rozwiązać ten problem, czy to była aby dobra lekcja oszczędzania dla młodego pokolenia?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: