Ubezpieczenie

Ta branża chyba nigdy nie odnotowała spadków, fakt, że jeśli rolnik ubezpieczył swoje plony od suszy to w tym roku może spodziewać się wypłaty odszkodowania. Czy jednak ubezpieczenie jest ważne co nam gwarantuje. Od dłuższego czasu zastanawiam się czy nie ubezpieczyć mojego mieszkanka, w tym niepewnych czasach woda może dostać się na parter i co ja wówczas zrobię?

OC/AC/NW

Z ubezpieczeniem samochodu jest łatwiej, zniżki przechodzą z firmy do firmy, a ta, która chce zatrzymać klienta oczywiście da więcej upustu. Inaczej rzecz się tyczy ubezpieczenia mieszkania, życia czy wyjazdu tu o stawce decyduje wiele czynników. Ważne jest aby ustalić co chcemy chronić. Ubezpieczyciel zapyta nas na jaką sumę chcemy się ubezpieczyć, jak się domyślacie od tego będzie zależeć składka. Oczywiście wystąpienie ryzyka także ma na nią wpływ. Pisząc o ryzyku mam na myśli fakt wystąpienie. Osoba, która ubezpiecza się na wypadek tragicznej śmierci musi liczyć się z pytaniami o to jak często jeździ samochodem, lata samolotem czy podejmuje ryzykowne działania takie jak skoki ze spadochronu.

Utarło się, że ubezpieczyciel nie chce wypłacać pieniędzy, wiadomo to dla niego strata. Przeczytajmy więc nasze obowiązki, jakich czynności musimy dopełnić aby uzyskać całą kwotę. Ubezpieczasz życie musisz podać beneficjenta i to on będzie dochodził roszczeń, dlatego lepiej zabrać go na spotkanie z agentem.

Polisa przemyślana

Odnośnie wyboru polisy często nie dokonujemy tzw. reserchu a warto go przeprowadzić kierując się wskazówkami.

Nie decyduj na podstawie reklamy czy ulotki, w nich znajdziesz same zalety nie wady.

  1. Jeśli masz problemy z płatnością, to polepsz swoją kondycję finansową, ubezpieczenie może przerodzić się w spory wydatek.
  2. Nie musisz godzić się na wszystkie warunki, negocjuj. Ubezpieczeniom bliżej do prawa cywilnego więc swoboda woli storn jest mile widziana.
  3. Dowiedz się jakie klauzule, często zawile opisane sprawią, że nie dostaniesz gorsza.
  4. Porównuj ceny, nie ograniczaj się do kontaktu z jednym przedstawicielem.
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: