5 wskazówek na tańszy samochód

Eksploatacja samochodu kosztuje i to nie mało, warto więc szukać sposobów, które pomogą zaoszczędzić. Moje małe autko ma już 10 lat, ale nie stać mnie na jego wymianę, muszę więc szukać dróg oszczędności. Porozmawiałam z mężem, szwagrem i oto kilka wskazówek dotyczących tego by oszczędzać na samochodach.

Warsztat samochodowy

Dobry warsztat to podstawa. Nie jestem za pracą na czarno ale jeśli uda wam się znaleźć kogoś kto dorabia sobie naprawą samochodów to może to okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem. Z samochodem lepiej nie eksperymentować, przenosiny od jednego mechanika do drugiego w celu sprawdzenia, który nas oszukuje nie przyniosą nic dobrego, bo przecież nie wiemy co się popsuło. Ja, nie umiem tego sprawdzić, kobietę więc łatwiej oszukać w tym temacie.

Korzystamy z zamienników w wielu dziedzinach, dlaczego więc korzystanie z zamienników części samochodowych kojarzy się z czymś negatywnym. Prawdopodobnie ma to związek z tym, że mechanik wyposaża nasz wóz w zamienniki bez naszej wiedzy a karze płacić jak za nowe. Producenci zamienników także szukają rynków zbytu a skoro ktoś (mam nadzieję, że tak jest) dopuścił je do stosowania to oznacza, że nie ucierpi na tym samochód i nasze bezpieczeństwo.

Regularny przegląd

Rejestracja samochodu odbywa się co roku, często kierowcy zapominają o tym albo celowo przedłużają wizytę w stacji kontroli. Bez ważnego przeglądu nasz pojazd może zostać zatrzymany przez policję, a to spore koszty. Holowanie, opłata za parking policyjny, lepiej uwolnić się od ryzyka tego wydatku i zapisać w kalendarzu kiedy mamy następny przegląd.

Energooszczędne opony

Dobre ogumienie, które jest prawidłowo napompowane sprawi, że rocznie można oszczędzić kilkaset złotych. Nowe opony opłaca się kupić, ich koszt wypłaci się. W tym przypadku nie radziłabym korzystać z zamienników.

Sprawne światła

Nie słyszałam o tym aby powstały energooszczędne żarówki dla samochodów. Ciągła jazda na światłach obciąża alternator, co przekłada się na wyższe spalanie. Jestem więc zdania, że żarówki w samochodzie musza być sprawne. To nie tylko bezpieczeństwo ale i oszczędność.

Samochód osobowy

Nie jest przystosowany do przewożenia ciężarów. Im więcej w  niego napakujemy tym więcej benzyny spali. Osoby, które nie są tego świadome nich zapamiętają, jeśli kolega podwozi was co dzień do pracy należy mu coś odpalić, nie ma znaczenia to, że „i tak jeździ w tę stronę”, wypada mu coś odpalić.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: