Telefon za granicę, to musi kosztować

Przyjaciele i rodzina rozjechali się po Europie, a może są na innym kontynencie. Czasem warto dowiedzieć się co u nich. Jest przecież skype, FB też ma funkcję chatu on-line, ale nadal brakuje nam rozmowy przez telefon z kimś kogo nam brakuje. Telefony nigdy nie odejdą do lamusa, więc musimy nauczyć się oszczędzać na połączeniach.

Telefon za grosik

Połączenia za grosik i za pomocą zdrapki. Dokładnego regulaminu wam nie przytoczę, ale chodzi o to, że zanim wybierzemy numer do odbiorcy musimy poprzedzić go ciągiem cyfr z karty. Połączenia wówczas są tańsze, 50 złotowa karta starczy na 2 godziny gadania. Jedna uwaga, to nie zawsze działa w stosunku do telefonów komórkowych, dlatego przed zakupem zapoznaj się z regulaminem.

Operator idzie na rękę

Druga rada to dogadaj się z operatorem, jak tak zrobiłam. Moi rodzice nie znają się na cudach techniki jak nazywają Internet i telefon komórkowy, dlatego nie mogę odłączyć telefonu stacjonarnego. W sumie podliczyłam, że dobra oferta to też oszczędności. Do krajów UE, Kanady i USA i na całą Polskę, oczywiście tylko na numery stacjonarne dzwonię za darmo. Nie do końca bo w ramach abonamentu, który wynosi około 49 złotych.

Taryfy rozmowy za darmo są często spotykane, zwykle dotyczy to wybranych godzin np.  18.00 -22.00 albo weekendów,  co podobne jest do taryfy g12 u operatorów energii. Zwykle z tego typu ofert skorzystają osoby pracujące w godzinach nocnych albo lubą o tych porach plotkować z rodziną.

Plany UE

Czekajmy co 2017 roku, wówczas Unia Europejska znosi roaming. Mamy dziwić taniej nie tracąc na jakości połączeń. Operatorzy już szykują nowe rozwiązania jak uzyskać od nas pieniądze, dlatego warto na bieżąco zapoznać się z cennikiem i w razie konieczności zmienić operatora. Stawki są na różnym poziomie, a sieć musi na czymś zarabiać, więc sprawdźmy cały cennik usług zanim podpiszemy umowę.

Wspomnę jeszcze o ofertach na kartę, które skutecznie pozwalają ograniczyć budżet. Przez miesiąc gadamy tylko tyle ile mamy na koncie, to narzędziem bardzo skutecznie pozwala nas dyscyplinować. O ile nie przyda się tym, którzy muszą być w ciągłym kontakcie z klientem, ale skutecznie nauczy oszczędzania dzieci.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: