Oddaj moje pieniądze!

Ile razy to upominaliście się o resztę w sklepie bo kasjerka zapomniała wydać wam gotówkę? Liczycie pieniądze kiedy wypłacacie coś z banku, tak dla pewności jeszcze raz zanim podpiszecie polecenie wypłaty? Wszystkie sposoby ochrony przed oszustwem są wskazane, ale co gdy bankomat nie wypłaci nam gotówki?

Zły bankomat

Z prozaicznych powodów bankomat może nie wypłacić nam pieniędzy, najczęstszymi z nich są kwestie techniczne. Brak połączenia maszyny z baniem,  awaria urządzenia czy brak gotówki w kasetkach. Nie wszystkie jednak powody odmowy wypłaty są po stronie banku. Przeterminowana bądź niepodpisana karta, nieprawidłowy pin a nawet pęknięta czy zabrudzona karta może być powodem tego, że nie dokonamy wypłaty. O braku środków na koncie nie wspominając.

Twoje prawa

Transakcja zapisana a pieniędzy nie ma, powiatowe urzędy UOKiK rozpatrują wiele takich spraw. Pomimo, że to państwowy urząd je rozpatruje to nie ma wielu możliwości działania. Kamera zainstalowana przy bankomacie jest na wypadek wandalizmu urządzeń należących do banku, a przecież ona widziała czy dostałeś pieniądze. Oczywiście w takiej sytuacji bank powinien odnotować nadwyżkę pieniędzy, ale czy się do tego przyzna? Napomnę jedynie, że UOKiK nie ma możliwości zażądania dokumentów księgowych, najczęstszą radą w tym wypadku jest wezwanie policji i złożenie zawiadomienia o bezprawne  przywłaszczenie własności bądź oszustwo.

Walka o swoje pieniądze jest ciężka, wiele spraw trafia do sądu. Niektóre są rozpatrywane pozytywnie na korzyść klienta inne niestety. Banki wyciszają takie sprawy, chodzi przecież o ich renomę. Banki by jej nie stracić zwykle na obudowie bankomatu znajduje się numer telefonu infolinii pod jaki należy zadzwonić, zwykle konsultant bardziej przygotowany jest na sytuację „połknięcia karty”  czy zablokowanie karty. Po takim telefonie zwykle należy odblokowywać kartę, a  czasem złożyć reklamację.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: