Sposób na teściową

Wpis nietypowy i z oszczędzaniem nie ma nic wspólnego ale skuteczne odpędzenie namolnej teściowej pomoże nam w codziennym funkcjonowaniu. Kiedy mamusia wtrąca się we wszystko nie można spokojnie prowadzić gospodarstwa domowego, często prowadzi to do kłótni i nieporozumień.

Teściowa, która ma gorzej

Pralka jest od prania, a lodówka od tego aby produkty się nie popsuli. Moja teściowa lubi zmieniać zastosowanie różnych urządzeń. Zamiast prać w pralne pierze w misce, tłumaczy to tym, że ona nie miała takich nowinek w domu i nie potrafi obsługiwać pralki. Nie musi, poza opieką nad dziećmi nie musi robić nic. Niestety zabiera się na parnie, które i tak muszę wyprać ponownie, nie powiesz przecież nieodwirowanych ubrać na sznurek a pod spód nie ustawię wiaderek. Sposób na teściową nr jedne prać zanim przyjdzie, chce pomóc niech wiesza wyprane pranie.

Teściowa wie lepiej

Dlaczego tyle gotujesz, przecież można na bieżąco i wyrzuca jedzenie do śmieci albo porcjuje i chowa do zamrażarki. Tylko, że 3 osoby dorosłe i małe dziecko nie najedzą się jednym kotletem. Komu mam go dać synowi czy mężowi? W rezultacie gotuje sama bo dlaczego mamy jeść to co ja ugotuję, wychodzi na to, za zakupione produkty trzeba jej oddać kasę dodatkowo zapłacić za gaz i energię. Co z taką teściową czynić, nie zabronię jej gotować. Mąż nie chce zrezygnować z mamusinych obiadków. Doszło do tego, że teraz ja kręcę nosem na porządki mamy w mojej kuchni.

Teściowe lubią jak poświęca się im uwagę, chwali za wszystko, zupełnie jak małe dzieci. Kręci nosem jak chcemy gdzieś wyjść i nie podoba jej się jak my mamy odwiedziny. Mieszkanie z teściową ma plusy i minusy, miało być lepiej, miało być taniej. Zastanawiam się czy nie oddać córki do żłobka.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: