Zobowiązania płać w terminie

Czasem ciężko zebrać się i uregulować rachunki, potem o nich zapominamy w rezultacie przychodzi ponaglenie. Rodziny, które z trudem odkładają na zaspokojenie rachunków wiedzą, co to za uczucie nie opłacać rachunków w terminie.

Ciężki obowiązek

Tak jak odbiorca energii, gazu czy wody ma obowiązek płacić za dostarczony towar, tak dostawcy tych mediów mogą wypowiedzieć umowę. Konsekwencją tego jest odcięcie prądu jest konsekwencją wypowiedzenia. Zanim jednak do tego dojdzie mamy prawie miesiąc na uregulowanie całkowitego zadłużenia. Niestety nawet, jeśli nie zgadzamy się z wysokością rachunku i wnieśliśmy reklamację to nie zwalnia nas z uiszczenia opłaty.

Usługi cywilno-prawne

Telefon, Internet czy płatna telewizja, o ile płacąc za media opłacamy koszt faktycznie pobranej wody, prądu czy gazu to przy usługach takich jak abonament za telewizję płacimy też za dzierżawiony sprzęt, dodatkowe usługi takie jak multiroom. Nie uregulowanie płatności w terminie to nie tylko powód do wypowiedzenie umowy przed dostawcę usługi, grozi to także podjęciem innych czynności, które dla okazują się dla nas bardzo dotkliwe. Musimy zwrócić dzierżawiony sprzęt inaczej nałożona zostanie kara.

Chroń się przed złymi umowami

Jeśli w twojej umowie widnieje zapis, że za niezapłacony rachunek usługodawca przysyła ci płatne ponaglenie, albo nalicza dodatkowe odsetki za zwłokę, których wartość szybko przekracza wartość faktury. Zgłoś się do rzecznika praw konsumenta, nielegalne klauzule umowne są wysoko karane.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: