Uwaga kobieta w pracy!

Wielu z was pewnie widziało zdjęcie pokazujące matkę z dziećmi a wokół nich bałagan. Podpis pod ilustracją głosi „dzisiaj nic nie robiłam, tak jak chciałeś.” Obrazek jest odpowiedzią kobiet na zarzuty, jakie słyszą od swoich mężczyzn, że nic nie robią tylko siedzą w domu, a to nie praca.

Podejście humorystyczne

Kawał ten od dawna wędruje po Interencie, może gdyby taki sen przyśnił się każdemu mężczyźnie, razem z bólami porodowymi, kobiety byłyby lepiej traktowane w każdym miejscu na Ziemi. Całość zaczyna się od modlitwy, w której to facet prosi Boga o zamianę miejsc. Chce by jego żona na jeden dzień poszła w jego ciele do pracy, a on zostanie w domu. Zobaczcie jak finał jest tej historii.

Bóg w swej nieskończonej mądrości i dobroci spełnił prośbę mężczyzny. Następnego ranka mężczyzna obudził się, jako kobieta.  Wstał, szybko przygotował śniadanie dla swej drugiej połówki, obudził dzieci, przygotował im ubrania do szkoły, podał im śniadanie, zapakował drugie śniadanie dla nich i odwiózł je autem do szkoły. Poszedł do domu, zebrał rzeczy do prania i nastawił je, poszedł do banku, aby wypłacić pieniądze. Poszedł na bazarek po zakupy, zapłacił wysoki rachunek za prąd i gaz, potem wrócił do domu, rozpakował zakupy, a rachunki wpisał do książki rachunkowej. Wyczyścił kuwetę kota i wykąpał psa. Była już 13:00, więc spieszył się, by pościelić łóżka, powiesić pranie, wytrzeć kurze, zamieść i wytrzeć podłogę w kuchni. Pojechał do szkoły, by odebrać dzieci, a w drodze powrotnej rozmawiał z nimi. Po powrocie przygotował im jedzenie, i dopilnowałby odrobiły lekcje. Potem wyjął deskę do prasowania i prasując oglądał telewizję. O 16.30 zaczął obierać ziemniaki i warzywa na sałatkę i przygotował kotlety schabowe, bo to była pora powrotu pana domu z pracy. Po obiedzie poszedł z dziećmi na spacer, potem jeszcze wpadł do teściowej, jak co dnia, a po powrocie do domu była już pora kolacji, więc zrobił kolację, posprzątał w kuchni, nastawił zmywarkę, poskładał pranie, wykąpał dzieci i położył je do łóżka. O 21.00 był już zmęczony, ale jego codzienne obowiązki jeszcze się nie skończyły. Gdy poszedł wreszcie do łóżka, z nadzieją na odpoczynek, musiał odbyć stosunek, zanim zdążył zaprotestować. Następnego ranka, gdy tylko się obudził, ukląkł koło łóżka i powiedział: ,,Boże nie wiem, co ja sobie wyobrażałem. Jakże się myliłem zazdroszcząc mojej żonie, że może cały dzień być w domu. Proszę, bardzo Cię proszę, czy mógłbyś to wszystko przywrócić tak jak było?”

Bóg w swej nieskończonej mądrości odpowiedział: ,,Synu mój, widzę, że czegoś się nauczyłeś i bardzo chętnie bym to wszystko zamienił, tak jak było, ale musisz poczekać dziewięć miesięcy. Wczoraj w nocy zaszedłeś w ciążę…”

Kobieta perpetuum mobile

Badania są niepodważalne, kobiety potrafią wykonywać kilka rzeczy na raz. Niestety, nawet najbardziej zagorzała multiskilerka szybko się wypala. Wykonując dwie efektywności jednocześnie nie jesteśmy w stanie skupić się na obu w 100 proc., dlatego tracimy na inteligencji i produktywności. W rezultacie, któraś z prac wykonana jest gorzej, jeśli taki los nie spotyka obu.

Wykonaj jedno a potem drugie, na wykonanie dwóch zadań jednocześnie przeznaczysz nawet 40 proc. czasu więcej. Wielozadaniowość może się przydać, jednak nie jest do rzecz, jaką warto się chwalić, szybko się wypalisz, a nałożenie wielu zadań może odbić się na Twoim zdrowiu. Dodatkowe obowiązki w pracy nie są zwykle dodatkowo wynagradzane, wszyscy przechodzą do codzienności, że ta praca należy do Ciebie i jesteś za nią odpowiedzialna.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: