Prezenty pod choinkę

Grudzień to taki okres, że zaczynamy zastanawiać się na sobą, rodziną, świtami. Zbliżający się kolejny rok nakłania nas do noworocznych postanowień, które w większości nie zostaną spełnione, jednak tradycja mówi, o tym, żeby coś postanowić. Niestety, z roku na rok uciekamy od noworocznych postanowień, tradycji, a prezenty zastępujemy pieniędzmi, czy tak wypada? Niedzielne Mikołajki wprawiły mnie w taki nastrój, że muszę zastanowić się, nad prezentami na Święta.

Prezent dla niego, prezent dla niej

Uważam, że pieniądz jako prezent sprawdzi się, ale nie w każdym wypadku. Koperta z pieniędzmi nie będzie mile widziana w związku, zarówno on, jaki i ona nie powinni obdarowywać swojej drugiej połówki pieniędzmi. Prezent dla ukochanej osoby powinien wyrażać nasze uczucie, przywiązanie, i być dla tej drugiej osoby, czym wyjątkowym. Obdarowywanie pieniędzmi w tym wypadku może okazać się nietrafione.

Prezent dla dwulatka

Dziecko w tym wieku zwykle kieruje się reklamami. Proponuję jednak wybrać prezent, który rozwinie zmysły dziecka i spotka się z jego uznaniem. Wszelkie zabawki, z efektami świetlnymi dźwiękowymi świetnie się sprawdzą. Ostatnio pisałam o nauce finansów dla dziecka, możecie iść w tę stronę.  Oczywiście, prezent dla dziecka można zastąpić kupując coś dla jego matki, czyli ubranka. Zastanówmy się więc na czym nam zależy, w obu przypadkach dawanie pieniędzy jest niewskazane.

Prezent dla mamy

Rodzice to osoby na najbliższe, jestem za wspieraniem rodziców, którzy nas wychowywali. Święta, imieniny czy urodziny nie są jednak dobrą okazją do wręczanie wsparcie finansowego. Lepiej zapytać czego brakuje naszym rodzicom, albo w prezencie podarować to czego sami by sobie nie kupili. Talon do kosmetyczki czy bilety do kina, powinny być dobrym prezentem, zwłaszcza kiedy oderwie to rodziców od rutyny.

Pieniądze na prezent

Najprostszy ale nie najlepszy sposób na tak zwane „odpękanie” przyjęcia. Mój mąż, pewnie tak jaki i każdy ma swoja hierarchię wartości, wolałby otrzymać kasę niż krawat czy szalik. Osobiście uważam, że pieniądze są dobrym prezentem dla pary młodej i dla nastolatków, pozostali członkowie rodziny powinni zostać obdarowani podarkami. Co do gotówki nie będę nikomu mówić, ile pieniędzy ma dać, niech każdy sam o tym pomyśli, przecież to wasz prezent.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: