Umiejętności, które chciałabym mieć

Każdy ma jakiś marzenia, pomijając te o bogactwie czy te o podróżach, a skupiając się na tych, które raczej się nie spełnią, to jakie moce chcielibyście mieć? Pytam o takie, które są nierealne, zatrzymywanie czasu, szybkość supermana czy rzucanie błyskawicami.

Nie ma tak, że na zawołanie mamy to co chcemy, można stać się dobrym matematykiem, zyskać wiedzę z fizyki czy być poliglotą. Dzisiaj moja lista nadprzyrodzonych zdolności i tych całkiem przyziemnych.

Negocjować z terrorystami, tak po co matce Polce taka umiejętność. Cóż, kto negocjował z dzieckiem ten z terrorystami powinien sobie poradzić. Może to złe porównanie dziecka z terrorystami, ale nie zaprzeczycie, że i tu i tu umiejętności negocjacyjne na wysokim poziomie są potrzebne.

Szyć i cerować, szydełkować, robić na drutach. Oczywiście przyszyć guzik czy zaszyć dziurę misiowi potrafię. Problemem są zamki  czy przeróbki, skracanie i podwijanie to też czarna magia. Zdolności tego typu są wypieranie, małych dziewczynek już nikt w domu nie uczy czegoś takiego jak cerowanie.

Robić dobry makijaż, zmienić się za pociągnięcie pędzla. Kobieta musi prezentować się ładnie, a kobieta  pewnym wieku nie może wyjść na ulicę bez tapety. Jednak nie może to być tona kosmetyków a makijaż lekki, i estetyczny.

Czytać w myślach, było coś czego można się nauczyć, a teraz czas na moce, których nigdy nie posiądę. Czytanie w myślach jest jedną z nich. Też macie tak, że wasi mężowie czy żony chodzą po, mruczą coś do siebie, ale nie chcą powiedzieć co? Zaskoczenie były by wielkie gdybyś wypaliła, że może sobie iść na mecz, bo sam nie ma odwagi o to zapytać, po tym jak wcześniej obiecał drobne naprawy w domu. Pomyśl jaka była byś dla teściowej, gdybyś wiedział co ona myśli. Czasem zastanawiam się czy ta zdolność nie pojawia się z wiekiem, bo mój mamusia czyni takie uwagi jakby wiedziała, co myślę.

Sztuka manipulacji, zyskać coś wykorzystując do tego drugą osobę. Brzmi wrednie, ale w manipulacji chodzi o osiąganie korzyści nie tylko w złym celu. Drugą osobę można nieświadomie wykorzystać na wiele sposobów, im bardziej wydawać im się będzie, że to dla ich własnego dobra tym lepiej, wyobraźcie sobie grzeczne zmanipulowane dzieci i męża, który pod wpływem waszej propagandy zmywa i gotuje, to jest mistrzostwo.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: