4 Motywacyjne cytaty silnych kobiet, które podziwiam

W moim życiu, zawsze byłam otoczona przez silne kobiety-matkę, która została uznana za szanowanego lidera w naszej społeczności. Siostry czy bratowe. Dlaczego piszę o kobietach, nie z samo uwielbienia, ale dlatego, że to my kobiety jesteśmy odpowiedzialne za ciepło w domu,  za jego wystój, porządek czy ugotowanie obiadu. Pomimo emancypacji to świat i tak tego od nas wymaga, dobrze jest jeśli same też tego chcemy.

Mimo, że mamy długą drogę do przebycia w naszym społeczeństwie, wciąż wydają się, że kobiety są lekceważone. Przecież niektóre z nas mają fenomenalne zdolności do prowadzenia firm i to w najtrudniejszych warunkach. Spójrz,  kobiety mogą pogodzić wiele obowiązków i wielozadaniowości znacznie lepiej niż większość mężczyzn. Zilustrować może to mój punkt widzenia, mam przygotowane cztery cytaty pochodzące od czterech silnych kobiet, które podziwiam i które nie powstydziły by się prawdziwego przywództwa.

  1. „Jeśli chcesz coś powiedzieć, zapytaj mężczyznę. Jeśli chcesz coś zrobić, poproś o radę kobietę”. – Margaret Thatcher

Kobiety są wykonawcami. Zawsze znajdziemy chwilę by usiąść i zastanowić się nad zadaniem.  Często mówimy o swojej wizji lub  o tym co myślimy, o tym co i jak należy zrobić,  ale słowa są tylko słowa. Jeśli faktycznie nie bierzemy czynnego udziału w wielu zadaniach nikt nas o radę nie poprosi.

  1. „Doszłam do przekonania, że każdy z nas ma osobiste powołanie, które jest tak unikalne jak odcisk palca, że najlepszym sposobem na sukces jest odkrycie, tego co kochasz, a następnie znaleźć sposób, aby oferować to innym w formie służby, ciężko pracować ale pozwalając sobie na czerpanie energię z wszechświata, aby ta mogła doprowadzić cię do sukcesu”. – Oprah Winfrey

Otrzymuję niewytłumaczalny przypływ emocji, kiedy ludzie mówią coś miłego, dostaję wiadomości od ludzi, którzy słowami napełniają mnie odwagę. Wówczas można podążać za swoimi marzeniami. Patrząc wstecz, uświadamiam sobie, że zawsze zmierzamy w jednym tylko kierunku do szczęścia. Wierzę, że wszyscy jesteśmy wyjątkowi i każdy z nas ma coś za co zostaliśmy umieszczeni na tej ziemi i każdy ma coś do zrobienia. Wiele osób nie potrafi wymyślić swojego powołania we wczesnym okresie życia. Dlatego staramy się znaleźć te rzeczy, które dają nam poczucie spokoju, bo spokojny umysł generuje moc i cel, a kiedy żyje cel, będzie łatwiej odnieść sukces.

  1. „Jeśli twoje działania tworzą dziedzictwo, które inspiruje innych, rób więcej, aby dowiedzieć się więcej, zrobić więcej i stać się bardziej, wówczas jesteś doskonałym liderem.” – Dolly Parton

Istnieje ogromna różnica między szefem i liderem. Bossowie tylko oszczędnie wydają rozkazy i nie poświęcą nawet odrobiny czasu, aby poznać swoich ludzi, a to na pewno nie może pomoże im stać się najlepszą wersja siebie. Liderzy, z drugiej strony, powinni zrozumieć znaczenie dokonań, jakie poczynili ich ludzie. Niektórzy pracujący w wielkich firmach czują się jak materia i nic nie pomaga im rosnąć. Troska i współczucie lidera powinno być widoczne we wszystkim, co robią. Ludzie uczą się przez przykłady, jaki przykład pokarzesz to takie wyniki możesz otrzymywać. Jeśli chcesz być doskonałym liderem, niezależnie od zdolności, które obecnie posiadasz, upewnij się, że ciągle będziesz się edukować, nie tylko od inspirujących ludzi wokół ciebie.

  1. „Jak bardzo niewiele można zrobić pod wpływem strachu.” – Florence Nightingale

Życie opiera się na decyzjach, które podejmujemy. Najlepiej, gdy podejmiemy złą decyzję, możemy uczyć się, gdyż jest to nasz błąd i będziemy wstanie zrobić to lepiej następnym razem. Niestety, chociaż, kiedy podejmie się złą decyzję, wiele razy to paraliżuje naszą zdolność do podejmowania działań w przyszłości. A to zaś, całkowicie paraliżuje naszą zdolność do wykonania czegokolwiek. Nie można więc żyć w strachu dokonywania niewłaściwych wyborów. Wszystko, co można zrobić w danej chwili należy zrobić, a jeśli coś nie idzie zgodnie z planem, uczyć się od podstaw.  Nie pozwól, aby duch lęku utrudnił Ci zdolność do działania.

Słuchanie inteligentnych kobiet wokół ciebie może pomóc Ci być bardziej skutecznym, więc zacząć prawdziwy wysiłek, czasem warto zwracać uwagę na wszystkie mądrości i się nimi dzielić.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: