Wakacje – umowa z biurem podróży

Na letni wyjazd czekamy cały rok. Aby byt naprawdę udany, warto się do niego dobrze przygotować. Dzięki znajomości przepisów będziemy potrafili odpowiednio zareagować w trudnych sytuacjach.

Udany urlop z biurem podróży

Zanim wykupimy wycieczkę, warto sprawdzić biuro podróży. Wiarygodnym źródłem jest Centralna Ewidencja Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych. Wpis w ewidencji jest potwierdzeniem, że biuro działa legalnie, a nawet w razie bankructwa mamy zagwarantowany powrót do kraju. Warto też dopytać się, co konkretnie oznaczają informacje w katalogu. Na przykład, co zawiera opcja all inclusive (hotele i biura podróży mają swoje standardy warto by ich status był w umowie). Czy „widok od strony morza” to widok na morze, czy i jakie mamy posiłki.

Last minute

Niezależnie od tego, czy kupujemy ofertę last minute, czy wycieczkę w pełnej cenie, organizator jest zobowiązany w sposób dokładny przekazać informację m.in. o położeniu, rodzaju i kategorii hotelu. Muszą się one znaleźć w umowie, po prostu aby dochodzić ewentualnych roszczeń, musisz mieć mieć to gwarantowane, bez zapisu nie uzyskasz odszkodowania.

Oferty first minute i last minute, mimo że są sprzedawane po niższej cenie podlegają reklamacji na tych samych zasadach co imprezy nieobjęte promocją.

Ubezpieczenie

W większości ubezpieczeń turystycznych złamanie nogi jest podstawą do skorzystania z ubezpieczenia i pełnego zwrotu kosztów. Czasem jednak operator wycieczki nie wykupuje dla nas polisy, warto więc samemu się o nią zatroszczyć.

Pokój nie spełnia oczekiwań. Co mam zrobić?

Jeśli standard hotelu nie zgadza się z opisem w folderze przedstawianym podczas podpisywania umowy, proponuję kontaktować się z rezydentem lub przedstawicielem firmy, z którym podpisaliśmy umowę. Można domagać się przeniesienia do innego hotelu, który oferuje standard zgodny z opisem umowy. Oprócz tego w terminie 30 dni od dnia zakończenia imprezy możesz złożyć organizatorowi reklamację i żądać zwrotu części wpłaconej kwoty z tytułu nienależytego wykonania usługi. Teraz pytanie czy opis pejzażu z folderu znalazł się w umowie?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: