Dla kogo wyprawka szkolna?

Jestem mamą dziecka  w wieku szkolnym, które w tym roku pójdzie do I klasy Czy i  ile dostanie ono wyprawkę szkolną. Z roku na rok przepisy się zmieniają, a urzędy niechętnie informują co nam  przysługuje?

Dzieci, które korzystają z bezpłatnych podręczników, nie dostaną wyprawki szkolnej  przeznaczonej na ich zakup. Dofinansowanie można, więc uzyskać dla uczniów tych klas, w których za zakup podręczników odpowiedzialni są rodzice. W tym roku szkolnym pomoc obejmie się uczniów niepełnosprawnych, oraz słabowidzących, niesłyszących, słabosłyszących, ż niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym, z niepełnosprawnością mchową (w tym z afazją), z autyzmem by tym ż zespołem Aspergera ), z niepełnosprawnościami sprzężonymi.

Kto dostanie wyprawkę?

Wyprawkę dostaną dzieci uczęszczające do: klasy VI szkoły podstawowej, klasy III gimnazjum, lub, szkoły ponadgimnazjalnej (zasadniczej szkoły zawodowej, liceum ogólnokształcącego, technikum lub szkoły specjalnej), klasy VI ogólnokształcącej szkoły muzycznej I stopnia, klas HI-VI ogólnokształcącej szkoły muzycznej II stopnia, klas III-VI ogólnokształcącej szkoły sztuk pięknych,  klas III i VI-IX ogólnokształcącej szkoły baletowej lub liceum plastycznego. W przypadku uczniów z niepełnosprawnością intelektualną, w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz

Wysokość „wyprawki” wynosi od 175 zł do 707 zł (zależy od tego, czy dziecko korzysta z podręczników do kształcenia ogólnego, czy specjalnego). Wniosek o odszkodowanie należy złożyć do dyrektora szkoły w terminie od 1 do 7 września 2016 r.

WAGA! DO WNIOSKU O POMOC FINANSOWA TRZEBA DOŁĄCZYĆ KOPIĘ ORZECZENIA O POTRZEBIE KSZTAŁCENIA SPECJALNEGO.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: