Zakupy z malcem

Bywają sytuacje, że musisz wziąć na zakupy swoje małe dziecko. Jak przetrwać czas robienia zakupów bez stresu i to w towarzystwie kilkulatka, z doświadczenia wiem, że to nie łatwe. Wiedzą to mamy, że bywają dni, że nie ma z kim zostawić malca i trzeba zabrać go do sklepu.

Małe dziecko szybko się nudzi, zaczyna marudzić, z kolei większe chce wszystkiego dotknąć, ściąga towary z półki domaga się, by kupić mu to czy tamto. Dlatego warto mądrze przygotować się do tej wyprawy. Dobrze zaplanuj, przede wszystkim zrób listę zakupów i ogranicz ją do tych rzeczy, które musisz bezwzględnie nabyć. Jeśli to możliwe, wybierz pobliskie sklepy, aby podróż nie zabrała ci zbyt o czasu. Lepsza jest pora przedpołudniowa, bo w sklepie na ogół jest mniej ludzi, ma kolejek do kasy.

Niesforne dziecko?

Jeśli twoja pociecha lubi biegać, szybko się denerwuje, wybierz sklep, który znasz, wówczas chodzenie między półkami nie będzie długo trwać. Problem pojawia się, kiedy musisz załatwić sprawę w urzędzie czy biurze obsługi klienta sprzedawcy energii. Zwykle np. z Energa kontakt taki jest ułatwiony gdyż działa infolinia, zatem można część spraw, można załatwić nie wychodząc z domu. Tym co nie lubią czekać na połączenie polecam skorzystanie z bezpłatnej, dostępnej dla klientów platformy eBOK Energa W lokalnych BOKach sprzedawców, bakach a nawet większych urzędach pocztowych znajdzie się kącik z zabawkami, warto więc wybrać taką placówkę, maluch chociaż przez chwilę będzie mógł się zabawić.

Nie za długo

Ważne jest również to, by dziecko było wyspane, najedzone i miało dobry humor. Najlepiej ogranicz czas zakupów do godziny tyle malec powinien wytrzymać. Jeśli trasa jest długa, zabierz dziecko kiedy jeszcze śpi, albo słuchaj w samochodzie jego ulubionej piosenki, to je uspokoi.

Zadbaj o atrakcje

Na przykład wytnij i zbierz fragmenty opakowań produktów, które często kupujesz. Weź je ze sobą do sklepu, daj dziecku i poproś, by pomogło ci je odszukać. Stawiaj też inne zadania, za które możesz obiecać małą nagrodę, np. niech policzy, ile jest półek na wybranym regale, albo wskaże kolory, które wymienisz.

W towarzystwie wygodniej

Warto umówić się na wspólne zakupy z przyjaciółką lub znajomą, która ma dzieci w podobnym wieku. Wówczas możecie na zmianę opiekować się swoimi pociechami.

Ważne bezpieczeństwo

Na wszelki wypadek załóż malcowi na rączkę opaskę informacyjną z zapisanym twoim numerem komórki (ok. 26 zł), ubierz go w jaskrawe kolory, by łatwo go dostrzec.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: