Zimowy dpoczynek

Ferie zimowe

Wakacje to czas żniw dla złodziei. Wystarczy chwila nieuwagi, by stracić pieniądze i co gorsza, karty płatnicze. Co wtedy zrobić? Jak najszybciej zgłoś to w banku i poproś o zastrzeżenie karty. Każdy bank ma swój numer, pod którym można zastrzec utraconą kartę warto go zawczasu zapisać np. w telefonie komórkowym. Możesz też skontaktować się z pogotowiem ratunkowym Związku Banków Polskich  numer: (+48) 828 828 828, czynne całą dobę. Ale uwaga! Nie wszystkie banki współpracują z tą infolinią (wykaz na www.zastrzegam.p jakwypelnicwniosek.pl).

WARTO WIEDZIEĆ, WARTO ZNAĆ!

Jeśli jesteś za granicą, możesz skontaktować się z lokalnym ośrodkiem VISA i poprosić o awaryjną wypłatę gotówki lub kartę zastępczą (dostępną w bankach należących do systemu VISA). Zgłaszając kradzież, masz gwarancję, że za operacje dokonane przez złodzieja przed zastrzeżeniem karty będziesz odpowiadać maksymalnie do kwoty będącej równowartością 150 euro (ok. 650 zł). Resztę pokryje bank. Nie dotyczy to transakcji z udziałem PIN, jeśli bank wykaże, że sama przyczyniłaś się do utraty kodu (np. zapisałaś go na kartce i trzymałaś w torebce).

Zanim wyjedziesz zobacz czy sprzedawca energii nie planuje wyłączeń, jeśli przerwa będzie trwać długo po powrocie w lodówce może czekać cię niemiła niespodzianka.

http://awariepradukrakow.pl/

http://awariepradupoznan.pl/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: